ASSEMBLY 2019 Schedule and Roster Updates


Sunday, June 9, 2019

Schedule

TimeDescription
4:00p - 6:00pOvernight Campers Check-in @ Flores Hall Dorms
6:00p - 7:00pDinner @ Flores Hall Dorms
7:00p - 7:30pCleanup / Overnight Campers Mandatory Meeting
7:30p - 9:30pOpen Gym or Pool (pending availability)
10:45pROOM CHECK - All Overnight Campers MUST be in their own dorm rooms
11:00pLIGHTS OUT / NOISE CURFEW - All Overnight Campers should be in bed and MUST be quiet

Monday, June 10, 2019

Schedule

TimeDescription
7:30a - 8:00a Breakfast @ OLLU Dining Hall (Overnight Campers Only)
7:45a - 8:15a Day-Only Camper Check-in @ OLLU Gym Lobby
8:15a - 8:45a Light shootaround, all campers
9:00a - Noon MORNING SESSION @ OLLU gym (All Campers)
12:15p - 1:00p Lunch @ OLLU Dining Hall (All Campers)
1:00p - 2:15p Rest break (Girls)
1:00p - 1:45p Rest break (Boys)
1:45p - 2:15p Bus from OLLU to Trinity (All Boys)
2:15p - 5:15p AFTERNOON SESSION @ OLLU gym (Girls)
2:30p - 5:30p AFTERNOON SESSION @ Trinity gym (Boys)
5:30p - 6:15p Dinner @ OLLU (Girls)
5:45p - 6:30p Dinner @ Trinity (Boys)
6:45p - 7:30p Bus from Trinity to OLLU (Boys Teams 5 and 6)
7:15p - 8:15p Evening Game 1 @ OLLU (Girls Teams 1 vs 2)
7:30p - 8:30p Evening Game 2 @ Trinity Court 1 (Boys Teams 1 vs 2)
7:30p - 8:30p Evening Game 3 @ Trinity Court 2 (Boys Teams 3 vs 4)
8:30p - 9:30p Evening Game 4 @ OLLU (Boys Teams 5 vs 6)
8:30p - 9:00p Bus from Trinity to OLLU (Overnight Boys Teams 1, 2, 3 and 4)
9:30p - 10:00p END OF DAY - Overnight campers return to dorms
10:45p ROOM CHECK - All Overnight Campers MUST be in their own dorm rooms
11:00p LIGHTS OUT / NOISE CURFEW - All Overnight Campers should be in bed and MUST be quiet

Evening Game Rosters

Girls Team 1

Kim Flachenecker

Dea Pushkolli

McKenzie Ventress

Amber Reever

Abigail Petrofes

Hira Mrlaku

Lei'Lani Motta

Alliana Virchis

Girls Team 2

Jasmyn Brock

Fjolla Ajeti

Andrea Garcia

Alexis Richardson

Sinead McGibbon

Olta Zymberi

Abigail Parra

Katelynn Welch

Boys Team 1

Jacob Duncan

Serban Sandulescu

Dren Bajraktari

Joel Calero

Kolton James

Adonis Gutaj

Rron Dabinovci

Clyde Schuchart

Cristian Trevino

Boys Team 2

Payton Gonzales

Matei Georgeoni

Dion Kadolli

Austin Kenwisher

Nikalus Fontaine

Erar Citaku

Diar Humolli

Jayden Campos

Pontus Stegelius

 

Boys Team 3

Jordan Samuelson

Tristen Osuna

Nathan Bledsoe

Favio Ruiz

Julian Rodriguez

Andi Gashi

Antonio Leos

Anthony Garcia

Jorge Moreno

Boys Team 4

Leonard Smith

Jayvenn Adams

Payton Reimer

Ty Smoot

Steven Balderas

Petrit Hoxha

Kyle Perches

Gianni Perez

Joshua Schmahl

Boys Team 5

PJ Neal

Zack Motashami

Robin Mandisodza

Jasiah Jackson

Diart Gashi

Jose Cardenas

Landon McAskill

Nathan Padron

Ariel Murrieta Jr.

Boys Team 6

Ibbe Klintman

Kalvin Nance

Dezmon Dudley

Alden Ingalls

Mario Graholski

Bryan Hollman

Milot Morina

Saman Tehrani


Tuesday, JUNE 11, 2019

SCHEDULE

TimeDescription
7:30a - 8:00a Breakfast @ OLLU Dining Hall (Overnight Campers Only)
8:30a - 9:00a Bus from OLLU to Trinity (Overnight Boys)
9:00a - Noon MORNING SESSION @ OLLU gym (Girls)
9:15a -12:15p MORNING SESSION @ Trinity gym (Boys)
12:15p - 1:00p Lunch @ OLLU Dining Hall (Girls)
12:30p - 1:15p Lunch @ Trinity (Boys)
1:00p - 2:00p Rest break (Girls)
1:15p - 2:15p Rest break (Boys)
2:15p - 5:15p AFTERNOON SESSION @ OLLU gym (Girls)
2:30p - 5:30p AFTERNOON SESSION @ Trinity gym (Boys)
5:30p - 6:15p Dinner @ OLLU (Girls)
5:30p - 5:45p Shuttle from Trinity to Central Catholic HS (Boys Team 1 will eat dinner @CCHS)
5:45p - 6:30p Dinner @ Trinity (Boys)
7:00p - 7:30p Bus from Trinity to OLLU (Boys Teams 6 and 7)
7:00p -8:00p Evening Game 1 @ Central Catholic HS (Boys Team 1 vs CCHS)
7:15p - 8:15p Evening Game 2 @ OLLU (Girls Teams 1 vs 2)
7:30p - 8:30p Evening Game 3 @ Trinity Court 1 (Boys Teams 2 vs 3)
7:30p - 8:30p Evening Game 4 @ Trinity Court 2 (Boys Teams 4 vs 5)
8:30p - 9:30p Evening Game 5 @ OLLU (Boys Teams 6 vs 7)
9:30p - 10:00p Bus from Trinity to OLLU (Overnight Boys Teams 2, 3, 4 and 5)
9:45p END OF DAY - Overnight campers return to dorms
10:45p ROOM CHECK - All Overnight Campers MUST be in their own dorm rooms
11:00p LIGHTS OUT / NOISE CURFEW - All Overnight Campers should be in bed and MUST be quiet

Evening Game Rosters

Girls Team 1

Kim Flachenecker

Dea Pushkolli

McKenzie Ventress

Amber Reever

Abigail Petrofes

Hira Mrlaku

Lei'Lani Motta

Alliana Virchis

Girls Team 2

Jasmyn Brock

McKenzie Ventress

Andrea Garcia

Abigail Petrofes

Sinead McGibbon

Olta Zymberi

Lei'Lani Motta

Agnesa Rrahmani

Katelynn Welch

Boys Team 1

Ibbe Klintman

Joel Calero

Zack Motashami

Serban Sandulescu

Diart Gashi

Jordan Samuelson

Robin Mandisodza

Saman Tehrani

Mario Graholski

Pontus Stegelius

Milot Morina

Matei Georgeoni

Boys Team 2

PJ Neal

Austin Kenwisher

Dezmon Dudley

Jayvenn Adams

Adonis Gutaj

Petrit Hoxha

Ariel Murrieta Jr.

 

Boys Team 3

Kalvin Nance

Payton Reimer

Jacob Duncan

Leonard Smith

Jayden Campos

Dion Kadolli

Jose Cardenas

Diar Humolli

Boys Team 4

Nathan Bledsoe

Anthony Garcia

Jorge Moreno

Andi Gashi

Bryan Hollman

Alden Ingalls

Bleonis Tanushi

Dardan Maxharraj

Boys Team 5

Landon McAskill

Kyle Perches

Nathan Padron

Rron Dabinovci

Dren Bajraktari

Bledar Thaci

Enis Morina

Ermal Bojku

Boys Team 6

Antonio Leos

Nikalus Fontaine

Tristan Osuna

Erar Citaku

Cristian Trevino

Julian Rodriguez

Renat Berisha

Albin Berisha

 

Boys Team 7

Gianni Perez

Jasiah Jackson

Favio Ruiz

Kolton James

Steven Balderas

Hajriz Hazeri

Milan Jovanovic

Joshua Schmahl

 
 
 

Wednesday, JUNE 12, 2019

SCHEDULE

TimeDescription
7:30a - 8:00a Breakfast @ OLLU Dining Hall (Overnight Campers Only)
9:00a - Noon MORNING SESSION @ OLLU gym (All Campers)
12:15p - 1:00p Lunch @ OLLU Dining Hall (All Campers)
1:00p - 2:00p Rest break (Girls)
1:00p - 1:45p Rest break (Boys)
1:45p - 2:15p Bus from OLLU to Trinity (Boys)
2:15p - 5:15p AFTERNOON SESSION @ OLLU gym (Girls)
2:30p - 5:30p AFTERNOON SESSION @ Trinity gym (Boys)
5:30p - 6:15p Dinner @ OLLU (Girls)
5:45p - 6:30p Dinner @ Trinity (Boys)
6:45p - 7:00p Bus from Trinity to OLLU (Boys Team 5)
7:30p - 8:30p Evening Game 1 @ Trinity Court 1 (Boys Teams 1 vs 2)
7:00p - 8:00p Evening Game 2 @ Trinity Court 2 (Boys Teams 3 vs 4)
8:30p - 9:30p Evening Game 3 @ OLLU (Boys Team 5 vs Clemens HS)
8:45p - 9:15p Bus from Trinity to OLLU (Overnight Boys Teams 1, 2, 3 and 4)
8:45p END OF DAY - Overnight campers return to dorms
10:45p ROOM CHECK - All Overnight Campers MUST be in their own dorm rooms
11:00p LIGHTS OUT / NOISE CURFEW - All Overnight Campers should be in bed and MUST be quiet

Evening Game Rosters

Boys Team 1

Enis Morina

Diart Gashi

Bryan Hollman

Anthony Garcia

Landon McAskill

Hajriz Hazeri

Nathan Padron

Jorge Moreno

Kolton James

Erar Citaku

Bleonis Tanushi

Boys Team 2

Nathan Bledsoe

Jordan Samuelson

Isaiah Smith

Jasiah Jackson

Joel Calero

Serban Sandulescu

Tristan Osuna

Mario Graholski

Bledar Thaci

Steven Balderas

Dren Bajraktari

Boys Team 3

Clyde Schuchart

Saman Tehrani

Matei Georgeoni

Kyle Perches

Dardan Maxharraj

Ermal Bojku

Julian Rodriguez

Dion Kadolli

Andi Gashi

Renat Berisha

Rron Dabinovci

Boys Team 4

Dezmon Dudley

Pontus Stegelius

Antonio Leos

Ty Smoot

Adonis Gutaj

Diar Humolli

Petrit Hoxha

Ariel Murrieta Jr.

Gianni Perez

Jose Cardenas

Milan Jovanovic

 

Boys Team 5

Ibbe Klintman

Payton Gonzales

Robin Mandisodza

Milot Morina

Cristian Trevino

Austin Kenwisher

Jayden Campos

Albin Berisha

Zack Motashami


Thursday, JUNE 13, 2019

SCHEDULE

TimeDescription
7:30a - 8:00a Breakfast @ OLLU Dining Hall (Overnight Campers Only)
8:15a - 8:45a Bus from OLLU to Trinity (All Overnight Campers)
9:00a - Noon MORNING SESSION @ Trinity gym (All Campers)
12:15p - 1:00p Lunch @ Trinity (All Campers)
1:00p - 2:15p Rest break (All Campers)
2:15p - 5:15p AFTERNOON SESSION @ Trinity gym (All Campers)
5:30p - 6:15p Dinner @ OLLU (All Campers)
6:15p - 7:00p Rest break (All Campers)
7:15p - 8:15p Evening Game 1 @ Trinity (Girls Team vs Lee HS)
8:30p - 9:30p Evening Game 2 @ Trinity (Boys Team vs Next Level)
9:30p - 10:00p Bus from Trinity to OLLU (All Overnight Campers)
10:00p END OF DAY - Overnight campers return to dorms
10:45p ROOM CHECK - All Overnight Campers MUST be in their own dorm rooms
11:00p LIGHTS OUT / NOISE CURFEW - All Overnight Campers should be in bed and MUST be quiet

Evening Game Rosters

Girls Team

Fjolla Ajeti

Dea Pushkolli

Amber Reever

Agnesa Rrahmani

Jasmyn Brock

Olta Zymberi

Abigail Petrofes

Lei'Lani Motta

Abigail Parra

Andrea Garcia

Alexis Richardson

Kim Juana Flachenecker

 

Boys Team

Ibbe Klintman

Payton Gonzales

Jayden Campos

Milot Morina

Austin Kenwisher

Robin Mandisodza

Albin Berisha

Zack Motashami

Diart Gashi

 
 

Friday, JUNE 14, 2019

SCHEDULE

TimeDescription
7:30a - 8:00a Breakfast @ OLLU Dining Hall (Overnight Campers Only)
9:00a - Noon MORNING SESSION @ OLLU gym (All Campers)
12:00p - 1:00p Lunch @ OLLU Gym (All Campers)
1:00p - 2:15p Rest break (Girls)
1:15p - 2:15p Bus from OLLU to Trinity (Overnight Boys)
2:30p - 5:15p AFTERNOON SESSION @ OLLU gym (Girls)
2:45p - 5:30p AFTERNOON SESSION @ Trinity gym (Boys)
5:30p - 6:15p Dinner @ OLLU (Girls)
5:45p - 6:30p Dinner @ Trinity (Boys)
6:45p - 7:15p Bus from Trinity to OLLU (Overnight Boys)
7:15p - 8:15p Evening Game 1 @ OLLU (Boys Team 1 vs Boys Team 2)
8:30p - 9:30p Evening Game 2 @ OLLU (Boys Team 3 vs Central Catholic HS)
9:45p END OF DAY - Overnight campers return to dorms
10:45p ROOM CHECK - All Overnight Campers MUST be in their own dorm rooms
11:00p LIGHTS OUT / NOISE CURFEW - All Overnight Campers should be in bed and MUST be quiet

Evening Game Rosters

Boys Team 1

Mario Graholski

Anthony Garcia

Ty Smoot

Clyde Schuchart

Pontus Stegelius

Serban Sandulescu

Bledar Thaci

Renat Berisha

Ermal Bojku

Milan Jovanovic

Erar Citaku

Landon McAskill

 

Boys Team 2

Jasiah Jackson

Cristian Trevino

Saman Tehrani

Jacob Duncan

Joel Calero

Matei Georgeoni

Bleonis Tanushi

Enis Morina

Hajriz Hazeri

Dardan Maxharraj

Adonis Gutaj

Isaiah Smith

Boys Team 3

Ibbe Klintman

Austin Kenwisher

Zack Motashami

Robin Mandisodza

Jayden Campos

Alden Ingalls

Favio Ruiz

Dezmon Dudley

Kalvin Nance

Fillipo Messina

Payton Reimer

Jordan Samuelson

 

SatuRday, JUNE 15, 2019

SCHEDULE

TimeDescription
7:30a - 8:00a Breakfast @ OLLU Dining Hall (Overnight Campers Only)
9:00a - Noon MORNING SESSION @ OLLU gym (All Campers)
12:15p - 1:00p Lunch @ OLLU Dining Hall (All Campers)
1:00p - 1:45p Rest break (All Campers)
2:00p - 4:00p AFTERNOON SESSION @ OLLU gym (All Campers)
4:00p - 5:00p CLOSING AWARDS @ OLLU gym (All Campers)
END OF OFFICIAL CAMP ACTIVITES
Campers are welcome to stay for dinner or can leave at this point. For ovenight campers, you must turn in your keys and keycards, and your room must be cleaned.
5:15p - 6:15p Dinner @ OLLU (TBD location)
6:30p - 8:30p Open Gym @ OLLU
8:30p END OF DAY - Overnight campers return to dorms
10:45p ROOM CHECK - All Overnight Campers MUST be in their own dorm rooms
11:00p LIGHTS OUT / NOISE CURFEW - All Overnight Campers should be in bed and MUST be quiet
 
 
 
 

Sunday, JUNE 16, 2019

SCHEDULE

TimeDescription
8:30a - 9:00a Breakfast @ OLLU Dorms (Breakfast tacos, light meal)
9:00a - 9:30a Dorm Cleanup
9:30a - 10:00a Remaining Overnight Campers should be checking out of dorms